Domů » Hranování – PUR technologie

Hranování – PUR technologie

Hranování nebo také olepování hran je další služba pro naše zákazníky, kterou provádíme na olepovačce TORNÁDO PLUS od fy OTT ( Rakousko).

Dílce olepujeme PUR lepidlem (lepidlo na bázi polyuretanu), které zaručuje téměř nulovou spáru, vysokou pevnost a voděodolnost lepeného spoje.

Přehled výhod nábytku olepených PUR lepidlem:

  • Nulová spára – při olepování PUR lepidlem potřebujete menší množství lepidla (cca 100 g/m2) olepené hrany. Čím více lepidla, tím větší je spára. Čím méně lepidla, tím je menší a designovanější. Tenké spáry se také nezanášejí prachem nebo nečistotami.
  • PUR lepidla mají po vytvrdnutí vysokou tepelnou odolnost (min. 140 st./C) – pokud na díly působí teplo od spotřebiče, PUR lepidla nikdy nezměknou (na rozdíl od některých jiných lepidel (např. EVA), která při styku s teplem změknou a poté opět vytvrdnou.
  • Spoj PUR je voděodolný – PUR lepidlo uzavře spáru mezi hranou a čelní plochou a olepený spoj je tedy natolik kvalitní, že i při masivním zatečení, nebo vysoké vzdušné vlhkosti, dílce přes hranu nenabobtnají a jsou proto velmi vhodná pro koupelny, kuchyně i pro komerční prostory se zvýšenou zátěží.

Pro technologii PUR lepidel máme olepovačku, která dovoluje měnit barvu PUR lepidel v závislosti na barvě olepovaných dílů i při malé sériovosti výrobních dávek. Pro bílé odstíny používáme k olepování lepidlo PUR bílé. Všechny ostatní barevné dekory ohraňujeme za pomocí natur PUR lepidla. Díky tomu se nesetkáte s tím, že by měla třeba bílá nábytková dvířka černé spáry, která na nábytku potom doslova bijí do očí.

Technické parametry

Velikost pracovního dílce:

  • minimální šířka – 70 mm
  • minimální výška – 8 mm
  • max. výška – 60 mm
  • minimální délka – 150 mm

Zakázková výroba Máte zájem o naše služby? Vyrobíme vše dle vašich požadavků a přání.

přejít na poptávkový formulář

Proč se spolehnout na nás

2424 let zkušeností
český výrobce
zakázková výroba
5 let záruka
rychlé dodání
kvalitní logistika